Wykop kasuje gry złodziejom

Wczoraj społeczność Wykop.pl, zainspirowana filmikiem aniMUANIme z serwisu YouTube, zorganizowała społeczną akcję walki z nielegalną sprzedażą dostępu do kont w serwisie Steam.

Proceder (oczywiście nielegalnej w świetle licencji) sprzedaży dostępu do kont Steam, obecny na Allegro od dłuższego już czasu, polega na udostępnianiu loginu i hasła do konta z jakąś popularną grą. Kupujący loguje się do wskazanego konta Steam (oczywiście z wyłączoną weryfikacją Steam Guard), pobiera grę na dysk i przełącza klienta Steama w tryb offline. Pozwala mu to na nieskrępowane cieszenie się grą w trybie single player.

Ta nielegalna przyjemność kosztuje przeciętnie 1-3 PLN, a jedno konto dzielone jest nawet przez 1000 użytkowników. Matma jest prosta – 1000 x 1 PLN = 1000 PLN. Najnowsze hity na PC kosztują przeciętnie 180 PLN (przy zakupie z polskiej dystrybucji). Sprzedając namiary tysiącowi osób za symboliczną złotówkę, właściciel konta zarabia lekką ręką osiem stówek.

Jak można z nim walczyć? Wspomniany „jutubowicz”wykorzystał dopieo co udostępnioną funkcjonalność platformy Valve, która pozwala usunąć z konta Steam dowolną z zakupionych i przypisanych doń gier. Mechanizm jest więc prosty i działa bezbłędnie. Pomysł momentalnie podchwycił Wykop i maszyny akcji obywatelskiej wymierzonej w złodziei Steamowych zaczęły się kręcić.

Po więcej informacji i na lekturę komentarzy zapraszam na wspomniany Jak wkurzyć złodziei za 1zł – Wykop.pl.

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

OK